Autor Wątek: wyswietlacz htc hermes/spv m3100  (Przeczytany 1792 razy)

filippo84pl

• Gość
wyswietlacz htc hermes/spv m3100
« dnia: Środa, 10 Czerwiec 2009, 15:03 »
Witam!
Mam problem z wyswietlaczem spv m3100. Wyswietlacz byl wymieniany (nie przeze mnie). Pierwsze symptomy - przy wysuwaniu klawiatury ekran migotal, az pewnego razu po skonczonej rozmowie wyswietlacz jakby wyblakl. kolory prawie znikly a wszystko wyglada jakby przejaskrawione tak ze widac kontury.
Postanowilem go rozktrecic. co zaowazylem tasiemka od samego wyswietlacza z 2 sciazkami byla nadlamana. jakos dolutowalem i telefon przestal migotac ale z kolorami dalej lipa. dociskalem wszystkie tasmy podczas gdy tel byl rozlozony... nic nie reaguje. Co mnie zdziwilo kiedys tel spadl mi na podloge i gdy go podnioslem kolory wrocily, trwalo to niestety jakies 20 sekund, gdy go wylaczylem i wlaczylem znowu bylo to samo.
Macie jakies pomysly? moze ktos z was sie spotkal z takim problemem?? Bede wdzieczny za kazda pomoc.
Pozdro!

Offline Grimi

• GZU
  • Core
  • Podziękowań: 75
  • ♠ HTC Mozart ♥ Lark FreeBird 43.1
Odp: wyswietlacz htc hermes/spv m3100
« Odpowiedź #1 dnia: Środa, 10 Czerwiec 2009, 15:08 »
Cześć,
Niestety, ale nie mam dobrych wiadomości. To koniec tasiemki ekranu. Można próbować z jej ekranowaniem (poszukaj na Forum jest opisane wraz z zdjęciami), ale na dłuższą metę to nie pomoże. Trzeba ją wymienić. Miałem identyczny problem. 
- Zobacz mnie na GoldenLine

Offline utak3r

• Global Moderator
  • Core
  • Podziękowań: 140
  • Samsung Note 4
« Odpowiedź #2 dnia: Piątek, 12 Czerwiec 2009, 12:23 »
A jeśli zaczniesz naciskać w okolicach czerwonej lub zielonej słuchawki: widać jakąś reakcję?

filippo84pl

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Piątek, 12 Czerwiec 2009, 16:13 »
A jeśli zaczniesz naciskać w okolicach czerwonej lub zielonej słuchawki: widać jakąś reakcję?
nic, zadnej reakcji. Myslales o tej plytce do klawiszy funkcyjnych? to nie to, gdy z nia jest cos nie tak ekran jest calkowicie bialy.
Cześć,
Niestety, ale nie mam dobrych wiadomości. To koniec tasiemki ekranu. Można próbować z jej ekranowaniem (poszukaj na Forum jest opisane wraz z zdjęciami), ale na dłuższą metę to nie pomoże. Trzeba ją wymienić. Miałem identyczny problem. 

Wlasnie tak myslalem. sprobuje dzis poekranowac, kupilem aluminiowa tasme samoprzylepna... 19 zl ehh :)