Podświetlenie w toshibie zrobiło na mnie bardzo dobre wrażenie - spora jasność maksymalna i do tego ustawienie minimalne na tyle ciemne, żeby nie razić w oczy w ciemności. Ale 6 stopni regulacji jasności to nieco mało - zdarza się sytuacja, gdy jeden stopień jest zbyt ciemny, a następny już za jasny.
Na ratunek przychodzi produkt zza wschodniej rubieży - MVBklight (
wątek o programie): Nie dość, że zapewnia praktycznie płynną regulację jasności (na oko coś między 128 a 192 poziomów), to jeszcze daje dostęp do ustawień poniżej systemowego ustawienia minimalnego - przy nich można zupełnie komfortowo i bez męczenia wzroku pracować w całkowitej ciemności

Niestety, jedyna Toshiba jaką ten programik zna to dość stary palmtop z WM2003 na pokładzie, i to właśnie jego ustawień próbuje używać. Oczywiście, nie ma prawa to działać na g900 i trzeba kilka wartości zmodyfikować samemu. W opcjach w zakładce system ustawiamy:
Setting for: manual
Device type: WM5/WM6
Registry Section: HKCU
Registry path: ControlPanel\BackLight
Battery backlight registry name: Brightnes
Power backlight registry name: ACBrightnes
Minimum Value: 0
Maximum Value: 255
Step: 1 (albo więcej, wedle uznania)
Wartość minimalną można z czystym sumieniem ustawić na 44, bo zmiany jasności zaczynają się tak naprawdę od 45, ale ja wolę mieć skalę jasności wyświetlaną nie w procentach, a w użytych jednostkach, więc skala zaczynająca się od 44 jakoś głupio wygląda

Co do ustawień:
Battery DeviceIoControl oraz Power DeviceIoControl, pozostawienie ich na 0x00 nie wydaje się stwarzać problemów - regulacja jasności działa bez problemu, wejście do regulacji jasności w panelu sterowania też obywa się bez przygód (przy eksperymentach z innymi wartościami zdarzało się, że po zmianie zakładki na "jasność" panel sterowania po prostu się zamykał).
Poprawka, jednak wartość ustawiona dla Power DeviceIoControl na 0x00 sprawia pewne problemy - po podłączeniu zasilania nie da się regulować jasności z poziomu MVBklight. Regulacja z panelu sterowania wciąż działa. Będzie trzeba poeksperymentować lub poszukać informacji o prawidłowych wartościach (lub sposobie ich ustalenia).