Autor Wątek: padł eten m700  (Przeczytany 2939 razy)

Offline andrzej1pl

• Wizytator
  • Podziękowań: 0
padł eten m700
« dnia: Niedziela, 28 Czerwiec 2009, 23:37 »
Witam wszystkich !!!
Chciałem wgrać nowy ROM i wczasie wgrywania komp zaliczył zwieche i teraz mam tylko stronkę startową w etenie jak mogę go uruchomić i wgrać stary bądź nowy ROM
proszę o pomoc!!!!!!!!!

Offline mobi

• Administrator
  • Core
  • Podziękowań: 351
  • Wizard/HD2/Kaiser/SGS3/HTC E8/HTC 10/Xiaomi MiA1
Odp: padł eten m700
« Odpowiedź #1 dnia: Poniedziałek, 29 Czerwiec 2009, 01:31 »
wejdź do trybu bootloadera i wgraj rom jeszcze raz

Offline andrzej1pl

• Wizytator
« Odpowiedź #2 dnia: Wtorek, 30 Czerwiec 2009, 16:47 »
nie można w nic wejść wysłałem do UNICOMU!!!
ale dzięki za odpowiedz i pomoc a tak() skąd mogę zassać soft żebym mógł na przyszłość sobie zrobić  z karty
Pozdrawiam!!!
« Ostatnia zmiana: Wtorek, 30 Czerwiec 2009, 17:15 wysłana przez andrzej1pl »

Offline voydac

• Swojak
  • Podziękowań: 13
  • Eten M700, HTC Leo, Note2
« Odpowiedź #3 dnia: Wtorek, 30 Czerwiec 2009, 19:10 »
Co do wgrywania jak długo nie uszkodzisz bootloadera masz możliwość wgrania romu z karty (imho - najbezpieczniejsza opcja). Z reguły gotowane romy są pozbawione wszystkich elementów których nadgranie jest niebezpieczne (bootloader, radiorom, etc.) zgodnie z instrukcją twórcy narzędzi dla etenowskich kucharzy - @KVA.

Procedura wgrywania romu z karty (czasem też zwana wgrywaniem w trybie awaryjnym):
  • naładuj baterię przed wgrywaniem
  • zrób kopie danych (lepiej sobie darować wynalazek etena do robienia backapów, najlepsza opcja to PIMBackup)
  • przygotuj kartę a) musisz użyć zwykłej karty nie-SDHC, czyli <2GB b) karte formatujesz jako FAT16
  • kopiujesz na karte tylko dwa pliki "USBDLUpdate_Console.exe" (program updatujący) i "temp.bin" (plik z nowym romem)
  • wchodzisz w tryb bootloadera: wciskasz jednocześnie przyciski record(nagrywania)+camera(aparat)+power(włącznik zasilania), trzymając je cały czas wciskasz reset
  • powinieneś zobaczyć komunikat
    USB Downloader 0019
    Flash Capacity=128MB

USB Downloader Ready.
    SD Card In
    Find SDMMC Card.
    File= TEMP    BIN
    Program Image from SDMMC
    ...
  • w tym momencie powinno się zacząć wgrywanie, czekasz do komunikatu
    USB host is not connected yet
    który się pojawi po zakończeniu operacji
  • wychodzi z trybu bootloadera wyjmując baterię na kilka sekund

Po wgraniu nowego romu trzeba wykonać hard reset (system musi przejść inicjalizację) inaczej będą się cuda działy z nowo wgranym romem.
Hard reset:
  • wyjmujesz baterię na kilka sekund (czyli w zasadzie ostatni punkt poprzedniej procedury), wsadzasz z powrotem
  • trzymając cały czas wciśniętą czerwoną słuchawkę wciskasz "power".
  • trzymasz wciśniętą czerwoną słuchakę aż do pojawienia się zapytania
    Errase all data
  • masz kilka sekund na potwierdzenie hardresetu (wciskasz na kilka sekund lewy softkey)

Całość to dość luźne tłumaczenie instrukcji @_tb_tb_ dostępnej tutaj: http://eten-users.eu/index.php?showtopic=12332.

Jedna uwaga dodatkowa: Ta procedura nie działa przy zmianie wersji językowej romu.
Znaczenie praktyczne ? Użytkownicy popularnego romu od @_tb_tb_ nie za bardzo zdają sobie sprawę, że choć rom jest po angielsku to dla etena jest to wersja językowa rosyjska (rom jest bazowany na stworzonej przez rosjan kuchence od @DeadMan2K) i tylko inny rosyjski rom da się wgrać z karty.
Żeby wgrać inną wersję językową trzeba wgrywac z pod widnowsa przy użyciu zhackowanej wersji aplikacji flashującej.

Offline andrzej1pl

• Wizytator
« Odpowiedź #4 dnia: Wtorek, 30 Czerwiec 2009, 22:42 »
Wielkie dzięki za podpowiedź na przyszłość ustosunkuję się do tego co opisałeś bo rozumiem w czy rzecz ale z tym linkiem to będzie troszkę
kłopotu bo nie znam angielskiego (uczyli mnie tylko niemieckiego i rosyjskiego w tym pierwszym jestem lepszy) ale od czego są słowniki i translatory dam radę
dzięki miło posłuchać a raczej poczytać to co piszą mądrzejsi odemnie choć nie uważam się za lepszego są lepsi DZIEKI za wsparcie!!!!!
Duże PIWO dla tych co pomogli i odpowiedzieli na moją prośbę o pomoc!!!

Offline Grimi

• GZU
  • Core
  • Podziękowań: 75
  • ♠ HTC Mozart ♥ Lark FreeBird 43.1
« Odpowiedź #5 dnia: Środa, 01 Lipiec 2009, 11:59 »
Gdybyś zaglądnął do naszej pobieralni, też byś znalazł odpowiedź  ;)

http://forum.mobione.pl/index.php?action=downloads;sa=view;id=347

Po wgraniu patch'a, który jest bardziej ROM'em mogłeś wgrać dowolny inny, dedykowany na platformę Eten M700   ;)
- Zobacz mnie na GoldenLine