Autor Wątek: D.O.Tel DOT340  (Przeczytany 9383 razy)

Offline seba_VF750FR

• Świeżak ;)
  • *
  • Podziękowań: 0
D.O.Tel DOT340
« dnia: Piątek, 18 Kwiecień 2008, 14:45 »
Witam serdecznie ,jestem juz z wami dosc dlugo a to za sparawą spv m3000,ale nie o to chcialem zapytac .Wpadl mi w rece DoTel DOT340 ,urządzenie jak nówka zero rysek uszkodzen itp ,wszystko by bylo pieknie gdyby nie problemy z dzialaniem .Po uruchomieniu PDA WinCE laduje sie ,i pokazuje sie pulpit z ikonkami ,czasem moge korzystac z niego minute czasem odrazu sie zawiesza ,gdy sie zawiesi, ekran sie rozmywa tak jakby mocno podkreconej karty graficznej.Moje pytanko jest takie czy da sie z tego wynalazku cos zrobic ? szukalem na googlach na forach itp ,ale nigdzie konkretow nie udalo mi sie zdobyc ,jesli byly jakies linki z softem to sa juz martwe .Na stronie producenta znalazlem tylko USB driver :/ Dodam ze nie posiadam niestety do niego kabelka :( ,moze jakis HR by pomógł ? Pozdrawiam i licze na wskazowki co z tym fantem zrobic ,bo wywalic szkoda.

Offline killcabbie

• Global Moderator
  • Core
  • Podziękowań: 15
  • iPad, iPod touch, Defy
Odp: D.O.Tel DOT340
« Odpowiedź #1 dnia: Piątek, 18 Kwiecień 2008, 15:12 »
HR zrobi się po rozładowaniu baterii
przynajmniej w DOTku 320 tak jest

ale to raczej nie pomoże, to jakaś sprzętowa sprawa

forum.mobione.pl - Android - Windows mobile - modyfikacje

« Odpowiedź #1 dnia: Piątek, 18 Kwiecień 2008, 15:12 »

Offline seba_VF750FR

• Świeżak ;)
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Piątek, 18 Kwiecień 2008, 15:44 »
baterie wyciągalem kilka razy i nic to nie daje ,chyba tylko pozostalo mi flashowanie :/ tylko skad wziasc rom i kabelek :/

« Odpowiedź #2 dnia: Piątek, 18 Kwiecień 2008, 15:44 »

Offline killcabbie

• Global Moderator
  • Core
  • iPad, iPod touch, Defy
« Odpowiedź #3 dnia: Piątek, 18 Kwiecień 2008, 16:03 »
"nic to nie daje" to znaczy że nie robi się HR czy że usterka nadal jest?
na kupienie kabla raczej nie licz, to rarytas - większość dotów na rynku jest bez kabla, czasami się trafi jakiś w komplecie z kablem, ale żeby sam kabel to nie znam przypadku

Offline seba_VF750FR

• Świeżak ;)
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Piątek, 18 Kwiecień 2008, 16:07 »
nic nie daje ,czyli nie wiem czy hr sie wykonal ,bo dalej jak sie zawieszal tak sie zawiesza , z kablem rzeczywiscie baja zeby dostac :/ ponoc mozna z CFki pociągnąc nowy rom tylko nic do tego nie moge znalezc

Offline killcabbie

• Global Moderator
  • Core
  • iPad, iPod touch, Defy
« Odpowiedź #5 dnia: Piątek, 18 Kwiecień 2008, 16:50 »
po HR trzeba zrobić kalibrację ekranu - jak tego nie ma to znaczy że nie było HR

Offline seba_VF750FR

• Świeżak ;)
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Piątek, 18 Kwiecień 2008, 17:22 »
o widzisz czyli jednak HR sie robi bo kalibracja wyskakuje po wyjeciu bateri i ponowym uruchomieniu. Czyli jednak DOT na smietnik ??

Offline killcabbie

• Global Moderator
  • Core
  • iPad, iPod touch, Defy
« Odpowiedź #7 dnia: Piątek, 18 Kwiecień 2008, 17:48 »
musiałby go jakiś serwisman obejrzeć, chyba że ktoś wpadnie na pomysł co może być uszkodzone i jak to sprawdzić

Offline seba_VF750FR

• Świeżak ;)
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Piątek, 18 Kwiecień 2008, 17:58 »
u mnie nie ma takich serwismanow niestety , potafia tylko jeszcze bardziej zrypac , a moze ktos na forum jest kto naprawilby go odplatnie ? jakis soft wrzucil nowszy itp ?????

kitor

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Niedziela, 27 Kwiecień 2008, 10:32 »
Do 340 nie ma w necie romu, tylko do 320; ale one zamiennie niestety nie pasują ;/ Tak na moje oko coś uszkodzone - może ktoś procka podkręcał i się na nim odbiło  ???

« Odpowiedź #9 dnia: Niedziela, 27 Kwiecień 2008, 10:32 »

lupus

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: Niedziela, 27 Kwiecień 2008, 11:23 »
był rozkecany już??? Poznasz po śrubkach  :ol: jeśli miałeś go rozbebeszonego to czy taśma aluminiowa (miedziana) jest całą na wyświetlaczu-czasami takie są objawy jak jest zwarcie na taśmie- działa do czasu aż się nie podgrzeje (rozszerzy) i zewrze. W każdym razie stawiałbym na taśme. Procek-może ale nie sądzę-problemy by były juz podczas ładowania systemu gdzie jest największe obciążenie a najmniej dostępnej pamięci.

Offline seba_VF750FR

• Świeżak ;)
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Niedziela, 27 Kwiecień 2008, 14:21 »
Witam ,dziekuje wszytkim za pomocne rady , otóż okazalo się ze uszkodzeniu uległa jedna z trzech przetwornic/stabilizatorow napiecia 3,3V 600mA - tps62007 firmy texas instruments.Napiecie bylo ok 1,6 a powinno 3,3  .W polsce sprzedają go tylko w paczkach po 10 sztuk x23zł :/ . Do zmierzenia napiec sklonil mnie post jednego z kolegow na podobnym forum ,ale mu sie nie udalo naprawic tego palmtopa.Ja natomiast ze 10 sztuk scalakow nie mialem zamiaru kupic  ,nabylem mini stabilizator smd 3,3v 800mA za 6zł przelutowalem i eureka palmtopik bangla jak nówka ,nic sie nie zawiesza i co mi sie rzuca w oczy jest duzo szybszy niz moj spv m3000 z prockiem na 273Mhz i windowsem mobile 6.A co do tego czy ktos w nim grzebal wczesniej to zdecydowanie nie ,palmtopa dostalem jak nowke z folią na tyle i ekraniku ,srubki nie byly pokaleczone.Widac taki bubel wyszedl wadliwy juz z fabryki.dokupilem teraz ladowarke i smiga.Jakby ktos byl bardziej zainteresowany taką naprawą to z chęcią pomoge. Pozdrawiam

« Odpowiedź #11 dnia: Niedziela, 27 Kwiecień 2008, 14:21 »

kitor

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: Niedziela, 27 Kwiecień 2008, 14:24 »
To że szybszy to się nie dziw ;P to WM jest masą g**na napakowaną na biedne CE a nie na odwrót  :p

Offline seba_VF750FR

• Świeżak ;)
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Niedziela, 27 Kwiecień 2008, 14:32 »
Heeh no nie napakowane ale przepakowane :P a co do tego DOTA to bede chcial go sprzedac jakby byl ktos chętny to zapraszam cena bardzo dobra jesli chodzi o stan ,daje gwarancje rozruchową .Chcialem go uzyc jako nawi ale brak BT wszystko przekreslil wiem ze mozna kupic na CF ,ale wtedy sie mapa nie zmiesci w pamieci .

« Odpowiedź #13 dnia: Niedziela, 27 Kwiecień 2008, 14:32 »