Autor Wątek: Navigon 3110 [Odblokowanie]  (Przeczytany 4044 razy)

Offline Wall-E

• Core
  • Podziękowań: 118
  • Nokia Lumia 1520 | Colorovo CityTab Supreme 10.1
Navigon 3110 [Odblokowanie]
« dnia: Sobota, 15 Styczeń 2011, 15:31 »
Swojego czasu trafiło w moje łapki urządzenie pod tytułem Navigon 3110. Co prawda, urządzenie pamięta jeszcze czasy gdy tworzył się węgiel (podobnie jak i mapy, które zawierał), ale że za darmo dostałem to nie wnikam :p
Oczywiście, moja wrodzona ciekawość kazała mi sprawdzić czy na przedmiotowym urządzeniu da się "puścić" AutoMapę... a jakże :D
No i dało się...  :jupi:
Jako, że tych urządzeń sporo jeszcze poniewiera się po Polsce, jest szansa, że komuś się to przyda.

Korzystając z wiedzy zawartej w Internecie, pokusiłem się o stworzenie szybkiej i skutecznej metody na "odblokowanie" mojego Navigona.
Swojego "składaka" oparłem na krążących w sieci plikach, które dość mocno zmodyfikowałem do własnych potrzeb. Jako, że używam AutoMapy, plik ten jest nieco do niej dostosowany, jednak nic nie stoi na przeszkodzie by każdy zrobił to po swojemu.
Efekt finalny wygląda jak na poniższych screenach:

Pulpit:

Programy:

Tak więc, popełniłem kilka drobnych modyfikacji w tej całej składance:

• Dodałem kilka, IMO, użytecznych programów (powyższy screen) - programy można usunąć edytując plik mnavdce.cab,
  • Zmieniłem tapetę (drobiazg w sumie),
  • Dodałem sporo wpisów w rejestrze by dostosować WinCE do naszych "realiów regionalnych" i nieco zautomatyzować oraz ułatwić pierwsze uruchomienie,
  • Zmodyfikowałem oryginalne dll-ki w CAB-ie.

Wszystko to dało efekt jak na powyższych screenach.

Jak to ugryźć...:

• Wyjmij z urządzenia kartę pamięci i zabezpiecz sobie jej oryginalną zawartość (skopiuj gdzieś na PC-ta czy gdzie tam sobie chcesz) - jeśli coś "nie pyknie" będzie możliwość powrotu do oryginału,
  • Usuń całą zawartość karty pamięci - karta ma być pusta.
  • OPCJA: Jako, że przystosowałem wszystko dla AM (łącznie z wpisami do rejestru), włóż kartę pamięci do czytnika kart i zainstaluj na niej AM - normalnie, bez żadnych kombinacji ze zmienianiem nazw plików i katalogów jak to ma miejsce w innych rozwiązaniach dla tego urządzenia. AM ma się znajdować w katalogu AutoMapa EU. Jeśli nie używasz AM to pomiń ten punkt a skróty do programu usuń po pełnym uruchomieniu urządzenia,
  • Skopiuj na kartę pamięci pliki z poniżej zapodanego archiwum: autorunce.exe, mnavdce.cab i włóż kartę do urządzenia,
  • Wykonaj Hard Reset urządzenia i poczekaj aż pokaże się pulpit WinCE,
  • Wykonaj zwykły (miękki) reset urządzenia - za pomocą zielonej ikonki "RESET Device" na pulpicie.

To wszystko. Urządzenie jest praktycznie gotowe do pracy. Cała operacja (bez backupu karty i instalacji AM) trwa ok. 5 min.
Pozostaje Ci tylko ustawienie daty i godziny w urządzeniu (strefa czasowa, lokalizacja i tym podobne detale są już w systemie ustawione) oraz, jeśli masz takie życzenie, wyciągnięcie i zmiana opcji dolnego paska zadań.

Dosyć ważna uwaga:

Zauważyłem, że najnowsze AutoMapy (6.x.x) niezbyt dobrze radzą sobie z niewielką ilością pamięci RAM w urządzeniu jaką domyślnie mają do dyspozycji. Potrafią się zawiesić np. podczas przeliczania trasy.
Jednak jest na to dosyć skuteczna metoda:

• Poprzez Menu Start wejdź do Panelu sterowania i uruchom "System",
  • W zakładce "Memory" przesuń suwak w lewo, pozostawiając ok. 10 MB pamięci urządzenia - ta operacja zwiększy całkowitą pamięć RAM dla programów do ponad 40 MB (w praktyce będzie to ponad 30 MB do wykorzystania przez programy).

Ta operacja powinna zapobiec zawieszaniu się AM.

Niestety, mimo usilnych starań nie udało mi się zmusić urządzenia do reagowania na wyłączanie przyciskiem sprzętowym.
Dlatego też, na pulpicie znajduje się czerwona ikonka "SUSPEND Device", która dość skutecznie usypia urządzenie - mój Navigon wytrzymał w stanie uśpienia nieco ponad tydzień.
Wybudzenie urządzenia - krótkie naciśnięcie przycisku sprzętowego (długie naciśnięcie, jak wiadomo, powoduje HR !).

Jeśli ktoś jest zainteresowany takim rozwiązaniem to zapraszam do pobierania pliku.

Modyfikacja:
HOSTING
« Ostatnia zmiana: Sobota, 15 Styczeń 2011, 15:41 wysłana przez Wall-E »

forum.mobione.pl - Android - Windows mobile - modyfikacje

Navigon 3110 [Odblokowanie]
« dnia: Sobota, 15 Styczeń 2011, 15:31 »